כלבת

שלא תדעו מכלבת ושתדעו אך ורק בריאות! באופן טבעי, קצת פחות נוח ואידיאלי להעמיק בשיח על מחלות, בעיקר על כאלו שגם אתם עלולים להידבק בהן. ובכל זאת, ב"אנימל סנטר" אנו מאמינים שהמודעות עשויה למנוע הידבקות ועל כן מוצאים בשיח שכזה, ראוי וחשוב.
אז מבלי להאריך במילים: לפניכם 5 דברים שחובה לדעת על מחלת הכלבת.
1. הידעתם? יש חיסון לכלבת (וחובה לתת אותו)
את רשימת הדברים שחשוב מאד לדעת על מחלת הכלבת, נפתח בנימה אופטימית: יש חיסון למחלת הכלבת. זהו השלב שבו אתם יכולים לקחת אוויר ולנשום לרווחה, שכן משמעותה של הקפדה על מתן החיסון היא מניעת הידבקות.
בשונה מטיפולים מונעים אחרים שאתם יכולים להחליט אם לתת או לא כדוגמת החיסון המשושה, חיסון הכלבת הינו בגדרה חובה בחוק ויש לתת אותו אחת לשנה.
חשוב לזכור מחלת הכלבת הנה מחלה קטלנית חשוכת מרפא בחיות מחמד ובבני אדם כאחד.
2. האמת היא שלא ממש קשה להידבק במחלת הכלבת
מטרת הכותרת, אינה לעורר בהלה מיותרת, אך כן לעורר בכם מודעות. ברחובות, גני השעשועים, פארקים וגינות כלבים, מסתובבים (גם) בעלי חיים שאינם מחוסנים וחיות בר. וכך, משחק תמים בין כלבים עלול להסתיים בהדבקה במחלת הכלבת.
לכן, יש להקפיד על מתן החיסון בזמן (!) ובתדירות הנדרשת על פי חוק: פעם בשנה.
לידיעתכם מחלת הכלבת יכולה לעבור אלינו ולחיית המחמד שלנו ע"י נשיכה(דרך הרוק) ולעיתים נדירות גם ע"י שריטה.
3. סימפטומים של שפעת, אבחנה של כלבת.
כידוע, גם בני אדם יכולים להידבק במחלת הכלבת. מכאן, שאולי השאלה שמעסיקה אתכם (וככל הנראה גם קצת מטרידה), היא אילו סימפטומים אופייניים למחלה?
אפשר לומר בזהירות כי הסימפטומים מזכירים את אלו האופייניים למחלת השפעת: חום, כאבי שרירים, רעידות וחולשה. ולכן, במידה שישנו חשש ממשי להידבקות במחלה (לאחר שננשכתם או נשרטתם על ידי בעל חיים שאינכם מכירים למשל), פנו מידית לרופא המשפחה לטובת בדיקות, אבחנה וטיפול במקרה הצורך ואם ידוע לכם זהותו של בע"ח הנושך כגון כלב, תן, חתול וכו', מחובתכם לדווח לרופא הווטרינר העירוני .
בעלי חיים שנדבקים במחלה נוטים להפוך תוקפניים מאוד, אך גם ישנם אלו שנוטים להתבודד ולהתכנס בתוך עצמם.
4. ואיך "נראית" מחלת הכלבת אצל בעלי החיים?
בשתי מילים: שינוי התנהגותי. מדובר על הסימפטום שחשוב להיות ערים אליו ובעיקר לא להתעלם ממנו. בעלי חיים שנדבקים במחלה נוטים להפוך תוקפניים מאוד (סימפטום זה, בשלב הראשוני של המחלה, יהיה בולט במיוחד בעיקר אצל בעלי חיים בעל אופי שקט ועדין), אך גם ישנם אלו שנוטים להתבודד ולהתכנס בתוך עצמם.
בנוסף, סימנים כגון ריור מוגבר, חוסר פחד, נטייה לנשוך כל דבר גם חפצים, אישונים מורחבים, שינוי בצליל הקול והנביחה ועוד, יכולים להעיד על חשד למחלת הכלבת.
בכל מקרה של חשד לסימנים הללו, אל תעלימו עין וגשו לווטרינר העירוני לדווח.
5. חיסון הכלבת כלול במנוי הבריאות השנתי שלנו
התחלנו בטון אופטימי וגם נסיים אתו: על מנת להקל עליכם כלכלית, את מתן הטיפולים הנדרשים לכלב שלכם, יצרנו עבורכם "מנוי תכנית בריאות שנתיתפט שילד", הכוללת את כל חיסוני החובה הבסיסיים.
עם הצטרפותכם תקבלו שלל הטבות והנחות וגם ראש שקט מעצם הידיעה כי כל צרכיו הרפואיים והבריאותיים של הכלב שלכם ,ייענו באופן ראוי ובטיימינג מדויק